Tygodnik Worthing

26/08/19


Nasze kolejne zajęcia Krokodyla w słonecznym Worthing cieszyły się wielką
popularnością. Dzieciom bardzo spodobała się Śpiewająca torba i z niecierpliwością czekały na swoją kolej jak i radośnie chórem krzyczały kiedy rówieśnicy losowali z niej piosenki.


Choć Krokodyl na początku wydawał się straszny, dzieci, niezmiernie ciekawe jego walizkowych skarbów, szybko dały mu szansę. Tym razem w walizce Krokodyl miał kolorowe chusty oraz przepyszne owoce. Dzieci, czasem z pomocą mam, rozszyfrowały nazwy kolorów po czym dopasowały do nich odpowiednio kolorowe owoce. Po takim wysiłku, nie dziw, że owoce nie powróciły już do krokodylowej walizki.


Dzisiejszą bajką była polska wersja znana przez dzieci chodzących do tutejszych przedszkoli – Bardzo głodna gąsienica. Ta cudownie ilustrowana książeczka wzbudziła wśród dzieci niekiedy zacięte dyskusje na temat ich ulubionych przysmaków.
Krokodyl robi sobie krótki odpoczynek, ale wraca do Worthing już 9. września.

19/08/19


Na pierwszych zajęciach Krokodyla w Worthing dzieci przetestowały Śpiewającą torbę. Ta zabawa pozwala najmłodszym nie tylko na oswojenie się z piosenkami, ale i uczy ich czekania na swoją kolej. Dzieci i mamy wspólnie śpiewały klasyki takie jak ‘Jedzie pociąg’ czy ‘Pieski małe dwa’, jak i ulubione przeboje Krokodyla ‘Rączki robią …’ no i oczywiście ‘Kurka’.


Dzieci, choć na początku niepewne Krokodyla, bardzo były ciekawe niespodzianek z jego walizki. Jakimś cudem udało mu się tam zmieścić cały plac zabaw! Zapominalski Krokodyl opisywał jak potrafił co uwielbia robić w parkach, ale ciągle zapominał jak się te różne sprzęty nazywały. Na całe szczęście dzieci pamiętały i nauczyły Krokodyla na nowo o zjeżdżalni, huśtawce, karuzeli, piaskownicy i oczywiście niezbęnikach – wiaderku z łopatką.

Na zakońenie dzieci grzecznie usiadły na bajkę o przygodach Kici Koci, która tym razem wybrała się na plac zabaw.